REGULAMIN GRAND PRIXZatwierdzony przez

ZARZĄD KOŁA PZW LIN J-ów

w dniu 11.12.2019 r.

 

REGULAMIN

organizacji zawodów „GPX Koła PZW LIN Jędrzejów”

o Puchar Najlepszego Wędkarza roku 

 

1.     Do cyklu „GPX Koła PZW LIN Jędrzejów” wliczane są zawody z terminarza imprez  sportowych na dany rok oznaczone gwiazdką (*).

2.     Zawody rozgrywa się w 4 godzinnych turach z podziałem na  sektory. (z wyjątkiem zawodów podlodowych, nocnych i spinningowych).

3.     Zawody o Mistrzostwo Koła rozgrywa się w dwóch turach z zachowaniem takiej samej ilości sektorów.

4.     Punkty do GRAND-PRIX Koła nalicza się adekwatnie do zajętego miejsca w sektorze, w każdej turze zawodów, zawodnik za zdobycie I miejsca w sektorze otrzymuje 1 pkt., za II miejsce otrzymuje 2 pkt., za III miejsce otrzymuje 3 pkt. itd.

5.     Zawodnik, który w czasie zawodów nie złowił żadnej ryby otrzymuje liczbę punktów równą ilości startujących w liczniejszym sektorze plus 1, za wyjątkiem zawodów spinningowych.

6.     Zawodnik, który w czasie zawodów spinningowych nie złowił żadnej ryby otrzymuje liczbę punktów równą średniej wartości pomiędzy ostatnim sklasyfikowanym za ryby zawodnikowi w turze zawodów, a ilością osób startujących w liczniejszym sektorze.

7.     Zawodnik nie biorący udziału w zawodach otrzymuje ilość punktów odpowiadającą ilości punktów przydzielonych ostatniemu zawodnikowi w liczniejszym sektorze plus 3 pkt.

8.     O wyższej pozycji zawodnika w klasyfikacji końcowej, decyduje w pierwszej kolejności mniejsza suma punktów za zdobyte miejsca, natomiast w przypadku równej liczby punktów w drugiej kolejności o zajętym miejscu decyduje, większa suma punktów za ryby z wszystkich zawodów.

9.     Każdemu wędkarzowi biorącemu udział w GPX Koła będzie odjęty od ogólnej klasyfikacji jeden niekorzystny wynik (nieobecność lub najgorszy wynik).

10.  W klasyfikacji końcowej GPX Koła, 10 najlepszych zawodników otrzymuje kolejno puchary i statuetki.

11.  Pozostałe warunki i wymogi zgodnie z zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.

 

                                                                              V-ce Prezes ds. Sportu            

                                                                                Mirosław Czajor